Další naše chaty: www.lesalka.cz

Aktivity v přírodě

rybareni

Rybaření –  možnost rybaření přímo na buchlovské přehradě Smraďavka, cca 150m od chaty

 

Přírodní koupaliště – možnost koupání – Smraďavka, šterk Ostr.N.Ves, Uhliska a další

 

Sběr hub – Smraďavka, chřibské lesy (CHKO) jsou pro sběr oblíbeným místem

 

Šlapací káry – atrakce pro děti na Stupavě http://www.stupava.cz/slapaci-kary/

 

 

 

lanovecentrumLanové centrum Smraďavka – zábavní atrakce cca 250m od chaty

http://www.rekreacebuchlovice.cz/lanove-centrum

 

Horolezectví – Kozel, Čertovka nebo skály pod Barborkou – Skalisko Kozel je věžovitá izolovaná skála zvedající se na mírném svahu v nadmořské výšce 500 m.n.m.. Je to končící horský hřbet, vedoucí od Hrobů 502 m.n.m. a Ocásku. 553 m.n.m. Kozel je tvořen odolnými pískovci a slepenci magurského flyše. Na povrchu skaliska jsou patrny charakteristické znaky zvětrávání a odnosu horniny, výklenky, převisy, skalní dutiny, voštiny atd. Na skalisku je popsáno celkem 18 výstupových tras. Chráněný přírodní útvar Kozel byl vyhlášen roku 1967 (0,50 ha). Na skalisko Kozel se dostanete z parkoviště U křížku (1 km), červená tur. značka vede kolem Kozla dál na studánku U mísy (ještě 1 km), kde je silný pramen chřibské vody.

 

 

koneVyjížďky na koních – ranč Nevada ( Smraďavka ) nabízejí vyjížďky po Chřibských lesích jak pro pokročilé, tak i pro úplné začátečníky http://www.ranch-nevada.cz/ nebo můžete prožít relaxační víkend s ušlechtilými koňmi v jezdeckém a sportovním areálu Hipocentra Koryčany. Čeká zde na vás nejen více jak 30 koní nejrůznějších plemen, ale také ochotní cvičitelé a trenéři jezdectví, kteří vás budou provázet po Chřibech nebo se vám budou věnovat na jízdárně¨ http://www.hipo.cz/

 

 

 

 

 

cykloCyklistické výlety po stezkách – na kole krajinou vinic, řek a lesů. Velmi oblíbená páteřní stezka při Baťove kanálu.